Sıkça Sorulan Sorular

  • Genel
  • Davetiyeler
  • Puanlar
  • Siparişler
  • Teslimat iade

soru Fırsatlar kaç gün sürüyor?

Fırsatlar özelliklerine göre 3 ila 7 gün sürmektedir. MarkaEgitim.com'da sunulan her fırsatın satış üst limiti bulunmaktadır. Bir fırsat 7 gün süreyle satışa sunulsa dahi, satış üst limitine erişildiği anda bitmektedir.

soru Yararlanmak istediğim fırsatta "tükendi" ibaresi var. Bu fırsat daha sonra tekrar sunulur mu?

Sizlere en iyi firmalardan en ayrıcalıklı fırsatlar sunmaya çalışıyoruz. Bazı fırsatlar gördüğü yoğun ilgiden dolayı çok hızlı tükenebiliyor. MarkaEgitim.com’da sunulan fırsatlarda eğitim sektörünün hemen her dalına yer vermeye çalışıyoruz. Sektörün son derece geniş olması, rekabet eden çok sayıda firma olması gibi sebeplerle, tükenen bir fırsatın tekrar sunulması için aradan aylar geçmesi gerekebilir. Size önerimiz sunulan fırsatları takip etmeniz ve tükenmeden değerlendirmenizdir.

soru Arkadaşlarımı nasıl davet edebilirim?

MarkaEgitim.com bu kadar avantajlı fırsatları büyük kullanıcı sayısı sayesinde sunabilmektedir. Yani kullanıcılar birlik olma gücü ile kendi avantajlarını yaratmaktadırlar. Bu nedenle MarkaEgitim.com’un büyümesine ne kadar katkınız olursa, eğitim alanında o kadar fazla fırsat yakalama şansınız olacak.

Siteye girdiğinizde üst kısımda göreceğiniz “Arkadaşını Davet Et 10 TL Kazan” bölümünden yararlanabilir ya da Davetiye Gönder menüsünü kullanarak arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. Aynı menüden mail adresinizde, facebook ve MSN gibi profillerinizde bulunan arkadaşlarınıza da tek seferde davetiye yollayabilirsiniz.

soru Davet ettiğim arkadaşlarımı görebilir miyim?

Elbette. Davetiye gönderdiğini bütün arkadaşlarınızın bir listesini size sunmaktayız. Bu arkadaşalarınızdan üye olanları görebilmektesiniz.

soru Davet ettiğim arkadaşlarımın alışverişlerini takip edebiliyor muyum?

Arkadaşlarınızın bütün alım işlemlerini göremiyorsunuz. Ancak davetinizle üye olan arkadaşlarınızın ilk alışverişi size 10 TL kazandıracağı için, en azından ilk alışverişlerinden haberdar olacaksınız.

soru Nasıl puan kazanabilirim?

Davetiye gönderiğiniz arkadaşlarınızın MarkaEgitim.com üyesi olarak yaptıkları ilk alışveriş size 10 TL değerinde puan kazandırır. Bu puanların bir üst sınırı bulunmamaktadır. Ne kadar çok arkadaşınız MarkaEgitim.com’a katılır ve alışveriş yaparsa, kazancınız o kadar fazla olur. Burada tek kuralımız arkadaşınızın yapacağı alışverişin sepet bedelinin 5 TL kargo bedeli dahil 20 TL’nin üzerinde olmasıdır.

MarkaEgitim.com puan kazanma sistemini yeni eklenecek başlıklarla büyütmeye devam edeceğiz

soru Puanlarımı nasıl takip edebilirim?

Puanlarım bölümüne girerek bugüne kadar kazandığınız, harcadığınız ve kullanılabilir toplam puanlarınızı görebilirsiniz.

soru Puanlarımı nasıl kullanabilirim?

Satın alma sürecimizin 2. aşamasında (Bilgiler) yer alan "Puanlarınızı Kullanın" linkine tıklayarak, o alışverişte izin verilen miktarı kullanabilirsiniz.

“Puanlarınızı Kullanın” linkine tıkladığınızda ekranınızda küçük bir kutu açılır. Bu kutuda bulunan butona tıklayarak puan kullanımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

soru Bir alışverişte ne kadar puan kullanabilirim?

MarkaEgitim.com fırsatlarında kullanılabilecek puan miktarı değişiklik göstermektedir. Bazı fırsatların %100’ünü puan kullanarak alabilirken, bazı fırsatlarda bu oran %5 seviyesinde kalabilir.

soru Satın aldığım ürünün fırsatı sona erdikten sonra siparişimi iptal etmek istersem ne yapmam gerekiyor?

Fırsat sona erdikten sonra ürünler kargoya verildiği için siparişinizi iptal edemezsiniz. Fakat kargo size ulaştığı andan itibaren yedi gün içinde bizi ürünü iade edeceğinize dair bir masajla haberdar ederek, ürünü paketinde, eksiksiz ve kullanılmamış olarak geri yollayabilirsiniz.

Eğer hizmet alımı gerçekleştirmişseniz, yine fırsatın bitiminden sonraki 7 gün içinde iptal işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

soru Sipariş ettiğim ürünü değiştirme şansım var mı?

MarkaEğitim.com’dan satın aldığınız ürünleri değiştirme hakkınız maalesef yok.

soru Satın aldığım ürünü/hizmeti iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden yedi iş günü içerisinde bize iade talebinizi ve ürünle alakalı probleminizi e-mail ile bildirmelisiniz. Yedi iş gününü aşan bildirimlerde maalesef iade kabul etmiyoruz. İade edeceğiniz ürünü eksiksiz orijinal faturasıyla, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, Sipariş Numarası ve MarkaEğitim’nin doğru adresini içerecek şekilde geri gönderdiğinizden emin olmalısınız. Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir ‘İADE FATURASI’ ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini ‘İADE FATURASI’ kesilmediği takdirde tamamlayamadığımızı da bilmeniz gerekiyor.

soru İade neden sadece ilk yedi gün içinde kabul ediliyor?

Tüketici Kanunu’nda yer alan ‘Sebep Göstermeden Cayma Hakkı’ sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk yedi günü içeriyor. Üründeki herhangi bir kusurdan dolayı iade etmek istediğinizde ise bu süre otuz güne dek uzuyor. Ürünü iade edeceğinizi ve ürünle alakalı şikayetinizi bize e-mail ile bildiriyorsunuz. Bu durumda biz şikayetinizi tedarikçi firmalara iletip inceleme yaptırarak ürünün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bir süreç başlatıyoruz. Eğer üründe kullanımdan doğan bir kusur yoksa ve ürün hatalıysa satış tutarını ve iade için harcadığınız kargo bedelini size geri ödüyoruz.

soru İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansıyor?

Tüketici Kanunu’nda yer alan ‘Sebep Göstermeden Cayma Hakkı’ sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk yedi günü içeriyor. Üründeki herhangi bir kusurdan dolayı iade etmek istediğinizde ise bu süre otuz güne dek uzuyor. Ürünü iade edeceğinizi ve ürünle alakalı şikayetinizi bize e-mail ile bildiriyorsunuz. Bu durumda biz şikayetinizi tedarikçi firmalara iletip inceleme yaptırarak ürürnün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bir süreç başlatıyoruz. Eğer üründe kullanımdan dopan bir kusur yoksa ve ürün hatalıysa satış tutarını ve iade için harcadığınız kargo bedelini size geri ödüyoruz.

soru İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansıyor?

Kredi kartınıza yatırılan geri ödemenin banka hesabınıza yansıması ortalama iki, üç hafta sürüyor. Ayrıca kredi kartıyla yapılan alışverişlerde geri ödenen tutarın bankaya devrinden sonraki süreç MarkaEğitim’nin sorumluluğunda değil. Çünkü yaşanabilecek olası gelişmeler tamamen banka işlem süreci ile ilgili. Bu yüzden bu tür sorunlarda herhangi bir müdahalede bulunma hakkımız yok.